Pro všechny, kteří se rozhodli absolvovat závod „Horská Výzva“ a nemají příležitost v těchto dnech navštívit Jeseníky, jsem dnes prošel tuto trať a nasbíral hrstku informací.
Níže naleznete obrázky z části Kouty nad Desnou – Červenohorské sedlo, na další straně potom z Červenohorského sedla zpět do Koutů.

Sobota 7.dubna 2012

V Koutech je 0°C. U rozcestí „Poniklý PotokPoniklý Potok“ začíná sněhová pokrývka, která dosahuje 30cmvýška sněhu. Cestou na „Sedlo pod Vřesovkou“ se občas vyskytují holá místaHučivá Desná, většinou namrzlá, nebo pokrytá ledem. Na Sedle pod Vřeskou už je -6°C. Zimu převažuje výhoda vytvořeného firmu, který v celku dobře udrží mých 80kg s výstrojí při velikosti bot 44 (pro matematiky :-). Místy je cesta pohodlnější než v létě – nepřekážejí kořeny, kameny, kleč. Míjím KeprníkKeprník.Na sestupu po červenéze Šeráku od Šeráku na Ramzovou číhají drobná úskalí. Kmenyze Šeráku, klestí, namrzlé kameny a kavernyze Šeráku ve sněhu od tající vody. Tato část trati bude v noci. Stejně i několikze Šeráku kilometrů bez sněhuVražedný Potok, ale s blátíčkemVražedný Potok kolem Ramzové. StoupáníObří Skály nad „Obří SkályObří Skály“ už doprovází zase ledled a sníhsníh. Hřeben ŠerákŠerákKeprníkKeprníkVřesovkaVřesová Studánka je pěkná procházka bez záludností. Trochu obezřetnosti si zaslouží traverztraverz před Vřesovkou (pokud trať nepovede zimním značením druhou stranou). V létěv létě slušný chodníček, je v zimě kluzká šikmina s velmi malou hranou. Sestup z Vřesovky na Červenohorské Sedlo je běžná cesta – rozdupanácesta na Sedlo stovkami chodců.
Pokračování zde. Vladimír Peitl
Kliknutím na ikonu zeměkoule v rohu náhledu zjistíte, kde byl obrázek pořízen.